Alpine A110 sai Autocari viis tähte

Uus Alpine A110 pälvis Autocar Awards 2018 testis viie tähe hinnangu. Nii kõrge hinnangu saamine on väga haruldane, tänavu said sellega hakkama vaid Rolls-Royce Phantom ja Alpine A110.

Autocar on juba 80 aastat korraldanud suisa kurikuulsat testi, milles kõrgeid hindeid on saanud vähesed. Alpine testist saab lugeda 16. mai Autocari numbrist. Väljaande eksperdid hindasid A110 kergust, lihtsust, kompaktsust, agiilsust ja kättesaadavust nõustudes, et tegu on tõelisel erilise autoga.

Autocari toimetaja Mark Tisshaw: “Autocar leiutas autotestid 80 aastat tagasi ja meie test on endiselt kõige põhjalikum. Kuid viie tähe hinnangud on haruldased, nende pälvimiseks peab sõiduk midagi erakordset olema. Ja kõik meie testijad nõustusid, A110 on eriline. Väike, kompaktne ja kerge, A110 on värskendavalt lihtne vanakooli auto, mis on mõeldud juhtide hinge pugema. See on viimasel kümnendil tõeliselt silmapaistev sportauto debüüt.”

Alpine’i juht Sebastien Erphelin: “Veidi rohkem kui aasta tagasi tutvustasime Genfi autonäitusel uut A110-t. Aastaga käivitasime Dieppe tehases tootmisliini, alustasime müüki ja tarnisime autod esimestele klientidele. Autocari 5 tähte näitavad selgelt, et A110 on sportautode turul oma niši rajanud. See on fantastiline austusavaldus kogu Alpide meeskonna tehtud raske töö eest alates projekti alustamisest 2012. aastal. ”

Alpine A110 on kerge ja agiilne sportauto, mis kaalub vaid 1080 kg, kuid see on igapäevaselt kasutatav ja kiirgab prantsuse elegantsi. Alpine A110 Première Edition mudelit toodetakse 1955 sõidukit (Alpine asutamise aasta austuseks) ja kõik broneeriti mõne tunniga. Genfi 2018 näitusel tutvustati kaht uut A110 versiooni – “Pure” ja “Légende”, mida saab ka hetkel tellida.

Alpine’i asutas 1955. aastal Jean Rédélé, kes oli kirglik motospordifänn. Alpine’i nimi sai legendaarseks, kui Alpine A110 Berlinette võitis 1971. ja 1973. aastal Monte Carlo ralli. Alpine A110 on tagasi. Usaldusväärne kompaktne, kerge, liikuv sportauto, mis pakub tõelist sõidunaudingut.

Related posts