Anni Rahulale sobiks Triumph GT6

Seekord jututab Wroomer Anni Rahulat. Anni on jalgpallikohtunik ja muuhulgas laupäeval Eesti Laulul Ariadne esitatava «Feel Me Now» sõnade autor. Ta on Aivar Pohlaku, Eesti jalgpalli A ja O tütar. Anni on roolis olnud 12 aastat. Täna sõidab ta Audi A6 ja Volvo XC90ga, kuid seitse aastat tagasi Maltal elades oli tal rooida Toyota Prius, “saare üks suuremaid autosid”. Audi on Anni sõnul maal elamiseks natukene kehvake, madal. “Koju sõitmisel on katsumus 800 meetrit korralikku metsateed ning Audiga peab seal ikka osavalt vigureid tegema, et too põhjaga maad ei künnaks,” räägib ta.

Mis marki autoga võiks sõita hea naisjalgpallur, miks?

Äkki edevama autoga kui jalgpallikohtunik. Auto peab olema mõnusalt praktiline, sest nii mängijad kui ka kohtunikud sõidavad tihti mängule koos ning on mugav, kui ruumi on kõigi spordikottide jaoks ning ka jalgu oleks mõnus sirutada. Kõlab nagu kirjeldaksin limusiini või?

Aga ise? Unistad sa millestki ägedast?

Ma olen üldjuhul väga praktiline. Kõik millel on piisavalt rattaid, liigub ja seest soojaks läheb, ajab asja ära. Aga loomulikult tahaks kunagi endale mõnda vanemat autot. No näiteks 1974. aasta Triumph GT6 Coupe’d. Vot see oleks imeline!

Mis värv on õige autovärv?

See mis maha ei tule. Muu on mulle suhteliselt vähetähtis.

Kui sõbranna tahab autot osta, siis mille eest sa teda hoiatad?

Auto võib mugavaks teha!

Kas jalgsi või autoga?

Jalgsi! Ma armastan jalutamist. Tallinna kesklinna kolides  müüsin Priuse maha, sest ei vajanud seda. Jalutasin TTÜsse, Kalamajja, Kalevi staadionile… kuhu iganes! 2012-2016 ei omanud autot – abikaasal oli ja kui linnast väljas oli mäng, siis kahe peale klapitasime asju. Ma ei igatsenud seda kordagi ning päris ausalt on ühe autoga tegutsemine minu jaoks väga tore. Näiteks neile küsimustele vastates istun 21. Keskkooli parklas ja ootan abikaasat poistekoori proovist, tulin temaga koos linna. Paar tundi teise ootamist ning samal ajal e-mailide saatmist ei ole ju üldse halb. Saab koos linna ja koju liikuda ning kuidagi rohkem teineteisega arvestamist on. Mulle selline lähedus meeldib ja kasutame siiani võimalusel vaid üht autot!

Kirjutad laulusõnu. Milline võiks olla autost rääkiva laulu refrään, palun improviseeri!

Ma näen, et autojuhtidele oleks hirmsasti kohe räppi vaja: “Võta vabalt…rahu.. võta vabalt”.

Mida teed siis, kui auto käima ei lähe?

Eks ma ikka abi kutsun, või kui kiiret pole ja vähem kui 15km minna, siis jalutan.

Kui Zlatan Ibrahimovic hääletab Tartu maantee ääres, kas võtad ta auto peale?

Oleneb, kas olen üksi. Üksi ei võta kedagi kunagi peale, aga mitmekesi võin võtta küll. Isegi legendaarse kohtuniku Collina, puurivate ja kergelt hirmutavate silmadega mehe võtaks peale, Zlatanist rääkimata…

Millised on sinu kogemused liikluspolitseiga?

Olen üldjuhul väga kuulekas kodanik ja kiirust ei armasta ületada. Samas just tänavu jaanuaris suutsin Tartu maanteel möödasõitu tehes veidi liigselt gaasi vajutada. Politsei pidas kinni ja pisikese trahvi pidi mulle ka tegema. Aga väga vahva oli. Rääkisime rahvuste erinevustest, kohtuniku- ja politseitööst ning tollest kahetsusväärsest juhtumist, kus laste mängu vilistas Levadia poolt välja pandud mitteametlik vilemees, kelle politsei tugevate jääknähtudega minema viis.Jalgpalli köögipoolel mitte-nii-kodus olijaile: laste mängudele organiseerib klubi oma inimese vilistama. Mul oli väga meeldiv vestlus! Abikaasa muidugi muigas: kuidas ma alati suudan võõraste inimestega sügavatesse vestlusse astuda? Kuidas ainult mina võin peale politseiautost välja astumist  SMSi saata, et “tead, mul oli nii positiivne ja põnev päeva algus!”

Kas oled rahul liikluskultuuriga Eestis?

Seda on raske kommenteerida. Ma arvan, et on palju eeskujuliku käitumisega juhte, aga ka paljud inimesed on kuidagi pinges ja see peegeldub ka liiklusesse. Isiklikult, nähes, et keegi liikluses pööraselt käitub, loodan, et inimene saab oma sügavamad mured lahendatud. Kui inimene on siiralt õnnelik, siis ta käitub ju ka liikluses rahulikumalt… ei lähe nii kiiresti “käima”.

Kas tahad kedagi tervitada ka?

Ei, aitäh! Olen vist terve “eetri” täis kädistanud 🙂

Fotod Karl Kirs, Anni Rahula erakogu, Triumphi pilt Wikipedia

Related posts