Buggy on tagasi – ja nüüd elektrilisena!

Volkswagen esitleb uut kontseptsõidukit, mis on inspireeritud legendaarsete 60ndate ja 70ndate Ameerika rannabagidest. Maailma esmaesitlus toimub Rahvusvahelisel Genfi Autonäitusel

Volkswagen toob legendi tagasi tuues märtsi alguses esimese täielikult elekrilise Buggy sõiduki. Populaarsetest Ameerika rannabagidest inspireeritud uus kontseptauto on arendatud elektriautodele mõeldud MEB platvormil, et näidata kui mitmekesine uus platvorm on.

 “Buggy on enamat kui lihtsalt auto. See on elujõulisus ja energia neljal rattal. Uus e-buggy näitab, kuidas modernne tõlgendus klassikast välja näha võib, ja veelgi enam, millise emotsionaalse sideme elektromobiilsus kaasa tuu võib,” kommenteeris Klaus Bischoff, Volkswageni peadisainer.

 

Täielikult elektrilise buggy kontseptsioon põhineb California ajalooliste eelkäijate põhjal. Siis ehitati see Beetl’i põhjale, nüüd aga on võetud kasutusele MEB platvorm, mis on ennast tõestanud sama mitmekülgsena. Jäädes originaali stiilile kindlaks, ei ole ka uuel buggyl katust ega tavapäraseid uksi, üldpilti kujundavad suured maastikurehvidega rattad ja avatud küljed.

Uue elektrilise buggy esmaesitlus toimub 89. Rahvusvahelisel Genfi Autonäitusel 7.-17 märtsil.

Related posts