Dacia Duster on Läti aasta 4×4 maastur

Dacia Duster võitis portaali iAuto.lv korraldatud aasta auto konkursi parima 4X4 tiitli. Esikoha nimel võistlesid autod nagu Volkswagen Touareg, Audi Q8 ja Suzuki Swift 4X4. Konkurssi peeti kahekümnendat korda.

Lisaks aasta nelikveolise maasturi valimisele valiti ka kõige keskkonnasäästlikum auto, aasta luksuslikum auto ning muidugi üldvõitja ehk aasta auto. Kokku oli üks põhi- ja 1 põhikategooriat.

Tänavu esitati Lätis ainulaadsele võistlusele 29 autot. Osalesid autod, mis olid Lätis arvele võetud enne 1. oktoobrit 2017. Autoajakirjanikest koosnev žürii testis igat osalejat kolm korda aasta jooksul. Publiku lemmiku otsustas internetihääletus.

Peale Dusteri olid võistlustules veel Ssangyong Rexton, Volkswagen Touareg, Audi Q8, Suzuki Swift 4X4 ja BMW X3. Eelmistel aastatel on parima 4X4 maasturi tiitli pälvinud Land Rover Discovery (2018), Volkswagen Tiguan (2017) ja Subaru Forester (2016).

Dacia tähistas oma 50ndat sünnipäeva 2017. aastal. Uus Duster avalikustati Frankfurdi autonäitusel sama aasta septembris. Sõidukil on tänu kliirensile (210 mm) maastikusõidu võimekus, lisaks on mudelil suuremate ja väiksemate küngaste ületamiseks head tõusu- ja laskumisnurgad, vastavalt 30 ja 33 kraadi.

Dusteril on ka uudne elektriline roolivõimendi, mis vähendab rooli keeramiseks vajavat jõudu 35% võrra. See teeb raskel maastikul juhi elu kergemaks. Samuti on masinal neli kaamerat: üks ees, üks taga ja kaks külgedel. Nende abil näeb juht kõike ümbritsevat.

Lisainfot Läti Aasta Auto konkursist leiab siit.

Iga kategooria kolmest parimast tehtud videosid näeb siit.

 

Related posts