HAARA KINNI – Saabi-Anti tegi 900 PickUpist 1:43 mudeli

Eesti suurimal saabisõbral, Saabi-Antil, valmis 2006. aastal Saab 900 ainetel ainulaadne ja edev lillakat metallikvärvi turbokastikas. Sõiduki värv sai väga ilus ja kannab kaunist nime Amethyst Violet Pearl Metallic. Auto täieliku valmimise, nii-öelda võistlusvormi saavutamiseni läks veel mitu aastat aega ja üks viimaseid  featuure, tagaluugi kesklukustussüsteem, valmis aastaks 2011.

Ilusast kastikast jäi mehele väheks ja ta otsustas oma vahvat autot teistegagi jagada. Selleks loodi autost 1:43 mudel Saab 900 PickUp SaabiAnti Edition, mis mõnedel andmetel võib olla Eestis või eestlase kavandatud esimene automudel. Mudeleid valmistati piiratud koguses 300 tükki ja need kannavad unikaalset seerianumbrit 001-300.

Saabi-Anti ise räägib nõnda: “Mudelauto on väga detailne koopia tegelikust autost ning kõik detailid on väga kvaliteetselt toodetud ning käsitsi autoks koostatud. Ning mudeli värvitoon on 100% täpselt sama, mis minu suurel autolgi. Tootmine toimus Hiinas nagu 99% kogu maailmas toodetud kvaliteetautomudelitest, sest meie tööjõud on hirmkallis selliste projektide teostamiseks.”

Portaal saabplanet.com sai asjast juba veidi aega tagasi haisu ninna ning peale ingliskeelse artikli üllitamist vallandus Saabi-Anti kinnitusel päris korralik mudeli ostulaviin.

Anti mudelikogus on muide kõikide Saabide, sealhulgas ka mitmete tootmisse mitte läinud prototüüpide mudelid.

Muidugi automudelitega meenub, vististi oli see humorist Priit Aimla, kes poest 1:43 mõõdus VAZi mudeli ostmise peale vestis loo: mõõtis mudeli pikkuse ja korrutas 43ga, sai suure auto pikkuse, mõõtis laiuse ja korrutas 43ga, sai suure auto laiuse. Kui aga korrutas 43ga hinna, mis toona oli 3 rubla ja 50 kopikat… Aimla tegi pika pausi ja rahvas naeris. VAZ 2101 poehind, millega autot küll haruharva sai, oli üle 5000 rubla.

Kuna mudelite arv muudkui kahaneb ja Eestist on vaid mõned inimesed selle rariteetse auto endale sebida saanud, siis kiired sammud e-poodi (link all pool) või astu Anti juurest läbi. Meie mees Raiko seda tegi.

Loe SAAB Planet artiklit: https://www.saabplanet.com/collectible-scale-model-saab-900-23-turbo-pickup/
O
sta endale üks kolmesajast: https://saabianti.ee/webshop/?product=scale-model-saab-900-pickup-143-saabianti-scalemodels

Fotod Saabi-Anti juures: Karl-Erik Idasaar
Fotod stuudios: Martin Heinmets

Related posts