Veoautokrossi Eesti MV kolmas ja Balti MV teine etapp Hinsas

Tore on tõdeda, et veoautokross kogub taaskord populaarsust ning Hinsas käis rajal rekordarv võistlejaid, kokku 31. Rajale tuli täiesti uusi tegijaid ja mehi, kes mõningast pausi pidanud.

Kui eelmisel etapil, mis sõideti Piiroja rajal, oli võistlus tulenevalt raja profiilist rahulik, siis Hinsa võistlus pakkus närvikõdi nii võistlejatele kui pealtvaatajate. Kõigis klassides tehti mõni „katus“ või uperpall.

Gaz 51/52 klassis oli stardis käesoleva aasta rekordarv, 12 võistlejat, nendest pooled lätlased ja pooled eestlased.

Kindlalt sõitis selle klassi 2014. aasta meister ning 2015. aasta hõbe Marko Tiinas. Oma „panuse“ Marko edusse andsid lätlased Bruno Leimanis ja Raivis Lokmanis, kes esimeses poolfinaalis esimesel ja teisel kohal olles omavahel kokku sõitsid ja katkestasid, mistõttu järgmistes sõitudes tagareast startima pidid.

Markole pakkus tugevat konkurentsi Kaido Orro, kes esimese poolfinaali peale lätlaste katkestamist võitis ja teises poolfinaalis teine oli. Lõppjärjestus finaalis oli Tiinas, Orro ja vaatamata esimese poolfinaali ebaõnnele kolmandana Leimanis. Eesti MV arvestuses on paremusjärjestus kolme etapi järel Tiinas, Orro ja kolmandana Jaanus Simul, kes Hinsas pidi leppima kuuenda kohaga.

Superbagidel, kus kolmel etapil kokku on stardis olnud juba 13 sportlast, oli parim eelmise aasta pronksimees Mart Henning. Mart võitis esimese poolfinaali ja vaatamata kukerpallile teises poolfinaalis, mis kokkuvõttes andis talle finaali viienda stardikoha, finaalis talle vastast ei olnud.

Stabiilselt sõitis Tanel Kihulane, kes poolfinaalides oli vastavalt esimene ja teine ning finaalis samuti teine. Kolmandale kohale käis tihe rebimine mitme mehe vahel nii poolfinaalides kui finaalis. Võitjana ehk kolmandana väljus sellest lätlane Aigars Lizums. Tugeva lahingu andsid talle finaalis sarja vanameister Eino Tänavaots ja sarja pesamuna Markus Häidberg ning taas rajal olnud Margus Vainumets. Järjestus peale kolme etappi on Henning, Kihulane ja kolmandana Margus Vainumets. Kui Henningu liidrikoht on momendil kindel, siis teisele ja kolmandale kohale käib rebimine kuni kuue sportlase vahel.

Gaz 53 klass oli eelmistel etappidel arvukaima võistlejate arvuga, seekord oli olukord vastupidine. Kokku startis kaheksa võistlejat. Tihe rebimine esikohale käib selles klassis kolme mehe vahel. Need on Toomas Repp, Erko Sibul ka Mikk Mäesaar.

Seekord vedas tehnika alt Sibulat. Ta oli esimese poolfinaalis teine ja teises esimene kuid finaalis pidi liidrikohalt mootori rikke tõttu katkestama. Etapivõidu võttis Mikk Mäesaar, teine Toomas Repp ning kolmas Illimar Hirsnik. Seejuures Illimari sõiduki mootor esimeses poolfinaalis purunes ja teise poolfinaali ta ei jõudnudki. Mehhaanikud asendasid purunenud mootori teise poolfinaali ajal tunduvalt paremaga, mis teda finaali viimaselt stardikohalt kolmandaks viis.

Peale kolme etappi on paremusjärjestus Repp, Mäesaar, Sibul. Kolmandat kohta võivad ohustada veel Andres Allik (oli seekord neljas) ja Illimar Hirsnik.

Nii nagu eelmistel etappidel, pakkusid ka Hinsas põnevat vahepala veokameeste kihutamisse tagaveolistel VAZ-tüüpi autodel sõitjad. Võitis Kaido Kuus, Rainer Visseli ja Martin Tuusise ees.

Järgmine veoautokrossi etapp sõidetakse 28. augustil Smiltenes.

Vaata ka: https://www.facebook.com/veoautokrossiajalugu

Fotod Kalju Liiv, Gert Hintsalu, Janek Pakassaar, Taivo Treumuth, Helari Koobakene, Kalle Allik.

 

Related posts