Kia Optima – soe ka tagaistmel

INTRO

Kia Optima nimi saabus Eestlaste teadvusesse 2010. aastal ja leidis kohe ka positiivset vastukaja. Nii seksikat Kia sedaani ei olnud Maarjamaa rahvas varem näinud. Nüüd tehti hea veel paremaks. Auto on läbinud uuenduskuuri ning ühes sellega on, tähelepanu-tähelepanu, peatselt saabumas ka universaal.

dsc_4116

VÄLJAST

Joon on modernsele sedaanile omane ja see joon on šikk. Küljelt vaadates näeb Optima välja kallim kui number tema hinnalipikul. Autol, millega sõitsin, on külgedel ka veidi rohkem läikivaid detaile ning antud combo koos sobivate valuvelgedega on hästi õnnestunud.

dsc_4117

Ei saa mainimata jätta, et punane toon sobib selle joonega. Käin veel kolm ringi ümber auto ja leian selle ühe asja, mille kallal norida – summutiotsi võiks kaks olla. Oleks ju ägedam?

dsc_4123

Ringi lõpetades täheldan ka detaile, mis mulle antud Optima välimuses enim meeldivad. Need on esitulede all, stange nurkades olevad avad ja näen ka nende kroomitud sõpru esitiival. Esmapilgul silma mitte torkavad nüansid teevad sõidukist ilusa terviku.

untitled

SEEST

Disain on õnnestunud ja varustust on võimalik peale saada rohkem kui ühelt Kialt ootad. Julgen väita, et tegemist on autoga, mille juures küsida võib kõike. Esiistmel saab ennast jahutada ja tagaistujate istmikku see masin külmaks ei jäta. Käima läheb nupust ja sõidurada hoiab, kaameraid on 360 kraadi raadiuses ja pargitud saab ise.

untitled2

Kui lisavarustuse koha pealt Optima ei koonerda, siis kasutatud materjalid saaksid paremad olla. Aga nagu olen ennegi öelnud, siis salongis maksab välimus rohkem ja kuskilt peab tootja oma hinnaeelis kätte võitlema. Kõige häirivam asi on käigukang. Kõige muu salongis ilusti omal kohal oleva – läbivad kroomjooned, mugavalt kasutatavad nupud, lihtsasti mõistetav puuteekraan – kõrval on seal see kang. Kasutusmugavuses ei ole midagi ette heita, aga ülejäänud salongi kõrval jääb ta välimuselt groteskseks.

dsc_4142

Käigukangi päästab halvimast sõidukis olev harman/kardon helisüsteem. Muusikaentusiastide poolt tuunitud saund on mahe. Salamisi loodan, et nii korraliku heliga autos keegi Youtube diskot ei hakka tegema. Madala kvaliteediga sisendit need kõlarid ei oota. Sätin peale omad lemmikud ja naudin.

dsc_4133

KOKKUVÕTE

Kui soosid sedaani ja sa ei vaata premium kaubamärkide suunas, aga tahad sama varustust, siis on Kia Optima sulle loodud sõiduvahend. Lisaks rikkalikule lisavarustuse loendile leiab igaüks sobiva mootori ja käigukasti kombinatsiooni. Ruumi on autos täiesti vabalt ühele keskmisele Eesti perele ja kui nüüd tõesti sedaan ikkagi kitsas tundub, siis peatselt saabuvad salongidesse Optima universaalid. Ja kõigele lisaks pakub Kia seitset aastat meelekindlust.

dsc_4138

Related posts