LÜHITUTVUS – UUS Civic Type R

INTRO

Minule on Type R alati meeldinud. Olen ühte omanud ja teise põlvkonna (EP3) omaga kaardilugejana N3 klassis Eesti meistrivõistlustel ühe hooaja kaasa sõitnud. Vastupidav sõiduk, kannatab karmi tarbimist. Läbi aja on minu lemmikuks selle auto juures olnud käiguvahetus. Seal nagu ei oleks käigukasti, vaid lüliti. Ilus heli, täpne, lühike – klõps-klõps-klõps. Igakord, kui mõnda Type R sisse istun käin kõik käigud läbi, mitu korda. Mõnus!

UUS ON AUHINNATUD

Viimane põlvkond Type R ei ole veel meie teedele jõudnud (peaaegu), aga nopib juba auhindu. BBC TopGear-i omadega tegi kübaratriki. Esiteks on masin tituleeritud kui aasta kuumpära, lisaks omistati talle rahvusvahelise toimetajate aasta auto auhind ja kirsiks tordil TopGear aasta auto tiitel. Oluline on, et seekord oli TopGear auhindade jagamine suurema kaaluga, kui varem. Põhjuseks, et ajakiri kaasas kõigi oma 22 rahvusvahelise väljaande toimetajad.

MIDA UUS VERSIOON ENDAS PEIDAB

Disain, see on mine-pekki-kui-äge. Jah, ilu vaataja silmades olukord, aga kuri ta on. Istmed on sellised, et kohe tahaks proovida külgjõudude mõjumist. Rool täpne, veidi kardisõidu tunne, keerad ja ta keerab, isegi lörtsis. Mootor on 2,0-liitrine VTEC TURBO, mille võimsus on nüüd 320 hj (10 rohkem, kui eelmisel põlvkonnal), teised musklinäitajad on samad, mis eelmisel: maksimaalne pöördemoment 400 Nm, 0-100 km/h tuleb kätte 5,7 sekundiga ja tippkiirus 270 km/h.

Kuna Eestimaa tänane ilm on täpselt selline nagu ta on, siis esimene proovimine oli enda kiusamine. Midagi ei ole teha, seda autot ei saa täiel rinnal nautida, kui tee ei ole puhas ja kindlasti on see sõber vaja ringrajale viia. Olenemata lühikesest sõidust annan mina oma soovituse – mõtled kuumpära ostmisele, siis mine proovi Civic Type R kindlasti ära. Sa ei kahetse!

Mina ei jõua kevadet ära oodata. Hetkel tänan Catweesi meeskonda, kes võttis vaevaks ja lausa kaks põlvkonda Type R mulle ette ladus. Nüri pilk võib ju öelda, et mis siin nüüd suurt vahet on, aga kahte kõrvuti nähes ja proovides saad aru, et uus on uus.
A üks asi veel – härra Clarkson võib oma jutuga minna kuhu tahab. Räägime autodest, mitte sellest, kui pikk kellelgi on.

Pildistas: Marten Ollesk

Related posts