Marten Männi tuli jetisõidu MMil pronksmedalile

Pühapäeval peeti Itaalias, Porto Cesareos Ski GP2 klassi maailmameistrivõistluste otsustavad sõidud. Marten Männi oli kahes esimeses sõidus saanud esimese ja kolmanda koha ning oli enne kolmandat sõitu teisel kohal. Kolmas sõit peeti keerulisemates oludes, kui kaks esimest, seda tuule ja lainete tõttu. Marten Männi oli kolmandas sõidus viies ja kolme sõidu kokkuvõttes tuli Ski GP2 klassi maailmameistrivõistlustel pronksile.
Ski GP2 klassi maailmameistriks tuli Daniel Svae Andersen, hõbeda sai Benjamin Scharff.

Kui Ski GP2 klassi maailmameistrivõistused peeti ära sellel nädalavahetusel, siis Ski GP1 klassi jaoks oli Porto Cesareo võistlus esimeseks etapiks. Tegemist on siis nö vabamate tehniliste tingimustega klassiga, Männi osaleb hooaja alguses seal veel GP2 klassi jetiga. Tänases teises sõidus oli Männi kaheksas, kahe sõidu kokkuvõttes oli tulemus seitsmes.
„Väga hea nädalavahetus, GP2 klassi pronks on tugev tulemus ja olla MM-sarja debüüdil GP1 klassis seitsmes, olen sellega väga rahul. See on hea algus hooajale ja näitab, et tegime hooaja eel õigeid otsuseid. Nüüd tuleb tööd edasi teha ja tänud kõigile toetajatele ning fännidele, kes nädalavahetuse sõitudele kaasa elasid,“ ütles Marten Männi peale sõite.
Jetisõidu maailmameistrivõistlused jätkuvad järgmisel nädalavahetusel Itaalias, Viestes.
Jälgi Marteni tegemisi ka sotsiaalmeedias
Marten Männi on sündinud 11. juulil 2001 ja tema peres on motosport olnud au sees aastaid. Kuue võistlushooajaga on 9-aastaselt jetisõitu alustanud Männi võitnud 5 maailmameistritiitlit ja mitmeid Euroopa meistritiitleid. Marten Männi sõidab 4-taktilise turbomootoriga Jet Hydrospace’iga, millel hobujõude 180 ringis.

2017. aastal osaleb Marten Männi tiitlivõistlustel juba täiskasvanute arvestuses ja rahvusvahelistes sarjades on eesmärk tulla tänavu poodiumile.

Fotod: erakogu ja Simon Palfrader

Related posts