Neist autodest on filmides saanud ikoonid

Salaagent James Bondi kõige kuulsam auto on Aston Martin, kuid filmihuviliste seas korraldatud küsitlustes on tihti parimaks filmiautoks tunnistatud Batmani auto Batmobile. Mõnedes küsitluses on kõige ikoonilisem ka DMC De Lorean filmist “Tagasi tulevikku”

Aja jooksul on kino-ja TV ekraanidele ilmunud ka rida teisi autosid, mis on muutunud ikoonideks ning on igapäevastele sõitjatele palju ligipääsetavamad kui Batmobile. Nii on ikoonide sekka pääsenud ka Volkswageni sõidukid.

“Väike Miss Päikesepaiste” buss

Film räägib ühest kõige veidramast perekonnast kinoajaloos – Hooveritest, kes lähevad Californiasse täitma oma unistusi katkise VW hipibussiga. See on 1978. aasta Volkswagen Station Wagon T2.

Armupõrnikas Herbie

Disney stuudio filmi peategelane Herbie on auto, seejuures mitte mingi tavaline auto. Kui üks mehaanik leiab automüügiplatsilt vana, tolmuse põrnika ja ostab selle ära, ei kujuta ta ette, et auto sõidab ja mõtleb täiesti omapäi. Hakka või uskuma, et 1968. aastal oskasid stsenaristid ja režissöör ette näha, et autod muutuvad aina targemaks ja hakkavad mõtlema ise nii nagu nad teevad seda täna. Põrnikas esineb veel mitmes filmis, millest kõige uuem on valminud aastal 2005.

“Teadmata kadunud“

Draamasari „Teadmata kadunud“ võimaldas mitme hooaja vältel jälgida põnevat süžeed lennuõnnetuses ellujäänud inimestest, kes sattusid üksikule saarele. Ilmselt saar ei olnud nii üksik, sest ühel hooajal ilmus välja VW 1968. aasta buss, seejuures täiesti sõitmiskõlbulik.

„Argo“

Kui mõnele võib tunduda, et põnevusfilmidesse sobivad vaid kiired luksuslikud sõiduautod, siis tasub veelkord vaadata Oskariga pärjatud filmi „Argo“, mis räägib revolutsioonist Iraanis ja pantvangide päästmisest VW Kombi bussiga.

 

Erinevad küsitlused, TOPid ja diskussioonid foorumites näitavad, et sõidukid, mis ilmuvad legendaarsetes filmides ja TV sarjades, muutuvad nende olulisteks osadeks. Korraldatakse ka oksjoneid, kus saab soetada mitte ainult originaalautosid vaid ka nende koopiaid. Neid, kes soovivad sõita samasuguse autoga nagu nende lemmikfilmitegelane, on palju.

Related posts