Uus Peugeot 508 ja Rifter Tartu Motoshow’l

Peugeot esitleb Tartu Motoshow’l esmakordselt laiemale avalikkusele Eestis uut kupee-sedaani 508 ja mahtuniversaali Rifter, neist viimane jõuab müügisalongidesse juba järgmisel nädalal.  Lisaks näidatakse väga populaarseks osutunud Peugeot uusimat linnamaasturit 5008 ning kõigi uute mudelitega saab teha ka proovisõitu.

Peugeot Eesti tootejuhi Randel Schützi sõnul on jaanuaris Eestis müüki jõudev uus 508 läbi teinud radikaalse uuenduse, kuna traditsioonilisest neljaukselisest sedaanist on saanud viieukseline kupee-sedaan. “Uue mudeli loomisel seati eesmärgiks pakkuda kompromissitut kvaliteeti ning tipptasemel juhitavust, sõidunaudingut ja loendamatuid tehnoloogilisi juhiabisid,” rääkis ta.  “Uus 508 on oma eelkäijast lühem, samas laiem ning madalam. Kere disain on teravam ja jõulisem, auto salongist leiab aga uue põlvkonna juhikoha Peugeot i-Cockpit.”

Uudse lähenemisena pakutakse uut 508-t alates teisest ja olulisemalt rikkalikumast varustustasemest Active, mis on juba baasmudelil segmendi võimsaima 180 hj PureTech bensiinimootoriga ja uue põlvkonna 8-käigulise automaatkäigukastiga. Autot on võimalik tellida ka 225 hj bensiinimootori, kolme erineva võimsusega BlueHDi diiselmootori (130hj, 160hj ja 180hj) ning alates järgmise aasta 4. kvartalist ka uue laetava 225 hj hübriidmootoriga. Keskmise kütusekulu näidud algavad 3,7 liitrist 100 km kohta ning CO2 emissioonid alates 123 g/km bensiini ja ainult 98 g/km diisli puhul. Uue 508 hind on alates 27 700 eurost, eeltellimusi on võimalik esitada juba täna. Lisainfo uue mudeli kohta veebis https://www.peugeot.ee/et/peugeot-mudelivalik/peugeot-soidukid/uus-508.html

Teise päris uue mudelina tuleb Tartus esmakordselt esitlemisele mahtuniversaal Peugeot Rifter, mis jõuab Eestis müüki juba järgmisel nädalal. “Uus Rifter on eelkäija Partneriga võrreldes muutunud mitte vaid nime poolest, vaid kogu mudeli disain ning funktsionaalsus on viidud uuele tasemele, et tagada parim kasutusmugavust nii linnas kui raskemates teeoludes,” selgitas Peugeot Eesti tootejuht Randel Schütz. “Rifteri olulisemateks erinevusteks on ka suuremad 16“ rattad koos kõrgema kliirensiga ning maastikule mõeldud mudelitele omased keredetailid rattakoobastel ja külgedel. Vastupidav ja praktiline Rifter on varustatud i-Cockpit juhikohaga ja on saadaval kahes kerepikkuses nii 5- kui 7-kohalisena.”

Looduses ja raskemal maastikul liiklemisele aitavad kaasa Rifteri täiustatud veojõukontroll, spetsiaalsed Mud & Snow rehvid ja mäestlaskumise abifunktsioon. Autole pakutakse ka nelikveolist varianti koostöös eriversioonide tootjaga Dangel. Uue Rifteri valikus on kaks bensiinimootorit võimsusega 110 ja 130 hj ning kolm diiselmootorit võimsusega 75, 100 ja 130 hj, mida kombineeritakse vastavalt 5- ja 6-käigulise manuaalkäigukastiga või uue 8-käigulise automaatkäigukastiga. Ka uut Rifterit pakutakse nüüdsest alates varustustasemest Active, mille hinnad algavad 17 600 eurost. Lisainfo uue mudeli kohta veebis https://www.peugeot.ee/et/peugeot-mudelivalik/peugeot-soidukid/rifter.html

Related posts