Pühapäeval lendavad Saue HOBIzones võistlusdroonid ja seda kiirustel üle 100km/h!

Jaanuarist käivitus Saue HOBIzones Eesti esimese droonivõistluste sarja teine hooaeg. Sellel pühapäeval on toimumas järjekordne etapp, mille teeb eriliseks see, et kohe peale võistluste lõppu on võimalik seda videopildis Wroomeri lehel näha. Võistlusdroonid on kerged ja väga vilkad nelja propelleriga õhusõidukid, mida piloot juhib raadio teel kasutades drooni pardal oleva kaameraga juhtmevabalt ühendatud videoprillidest nähtavat videopilti.

Võistlejaid on oodata üle Eesti, Lätist ja ka Soomest. Parimad piloodid koguvad punkte sarja arvestuses, et 2018 lõpuks välja selgitada regiooni parim, aga võistlema on oodatud kõik huvilised.

Mis ja kuidas?

Kuna Wroomeri perele on selline võistlus võõras, siis esitasime küsimuse võistluste peakorraldajale, kelleks on Rando Mere.
“Võistlusdroonide lennutamine on globaalselt kiiresti arenev tehnikaspordiala, mis nõuab piloodilt välkkiireid reflekse ning külma närvi, seadmata seejuures kedagi reaalsesse ohtu ning rajal riskitakse vaid tehnika purunemisega.”

“Drooni võidusõit on kõige lähedam kogemus lendamisele, jäädes ise siiski kahe jalaga maapeale,” ütles aasta tagasi hobiga liitunud ja hetkel sarja arvestuses teist kohta hoidev Kalle Põllu. “Kui videoprillid on peas, siis ainus mida näha on, on videopilt drooni pardal olevast kaamerast, vot see on tõeline vabaduse tunne! Eriti lahe on see, et seltskond on üksteist abistav ning konkurendid ollakse ainult võistlusrajal, boksialas pole näha muud kui naerunägusid ja nalja.”

“Võistlussõidud on kaks minutit pikad ning nelja kaupa ühisstardist minnes on iga piloodi eesmärgiks olla oma finaalis kahe parema hulgas, sest see tagab “pileti” järgmisesse finaali, kuni A finaalis saavad kokku päeva neli kiireimat kes selgitavad välja esikolmiku. Piloodil eksimisruumi ei ole ning kõik kaks minutit tuleb lennata oma võimete piiril.”

Ja nagu üleval mainitud, siis kohe peale võistluste lõppu on võimalik Wroomeri lehel vaadata toimunud etappi videopildis. Mine tea ehk juba lähitulevikus hakkame neilt võistlustelt Teieni otsepilti tooma.

Related posts