Range Rover Sport pistikhübriid ronis üles Taevavärava mäest

Hunani provints, Hiina, 12. veebruar 2018

Peadpööritavad 99 kurvi ja 999 hirmuäratavat trepiastet ei suutnud pidurdada uut Range Rover Sport pistik-hübriidi tõusmast esimesena maailmas Hiina ühe tuntuima vaatamisväärsuse tippu. Hübriidajamiga luksusmaasturist sai esimene sõiduk, mis ronis üles Taevavärava mäe trepist.

Katsumus algas legendaarse 11,3 km pikkuse Tianmeni mägitee, mis on tuntud ka Draakoni teena, jalamilt. Tavavarustuses Range Rover Sport P400e asus Panasonic Jaguar Racing’u esindaja Ho-Pin Tung juhtimisel nõudlikule teekonnale, kasutades Terrain Response 2 süsteemi valikus „Dynamic mode“.

Ingeniumi ja elektrimootori koostöö

Mägitee lõpus muutis vormel E piloot Terrain Response seadistuse, kombineerides Ingenium mootori ja elektriaku jõud omavahel ja sõitis üles 45-kraadise nurga all 999 astmega trepist, et jõuda Hiina legendaarse taevaväravani.

Ho-Pin Tung lausus: “Mul on kogemusi nii elektrivormelite võidusõidusarjast vormel E kui ka vormel 1 sarjast ning ma olen võitnud Le Mansi 24 tunni sõidu, kuid see väljakutse oli mu jaoks kahtlemata üks suurematest, mida olen eales kogenud. Range Rover Sport pistik-hübriid esines oma rollis briljantselt, käitudes mägiteel tõesti usaldusväärselt ning ronides trepist üles täiesti pingevabalt.”

Uus PHEV juhtfunktsioon tagab Range Rover Sport täislaetud aku korral elektrimootoriga sõites kuni 50 km distantsil nullemissiooni, kuid Ho-Pin Tung kasutas katsumuse esimese, mägitee osa läbimiseks 300-hobujõulist Ingeniumi bensiinimootorit ja 116-hobujõulist elektrimootorit kombineeritult. Luksusmaastur näitas trepist üles ronides väga head maastikusuutlikkust.

Fenomanaalne pistikhübriid

Land Rover Experience’i ekspert Phil Jones ütles: “See oli kõige karmim Range Rover Sport´iga seotud väljakutse, milles ma olen osalenud, kuna mägitee lõpus ei saanud me veel kindlalt väita, et asi õnnestub. Tippu jõudes me tõestasime Range Rover Sporti pistik-hübriidi fenomenaalseid võimeid – seda esimesena maailmas.”

Draakoni tee väljakutse kujunes viimaseks katsumuseks seikluste reas, mille Range Rover Sport on sooritanud. Pistik-hübriid mudeli esimeseks jõukastumiseks oli võistlus Devonis kahekordse maratonujumise maailmameistri Keri-Anne Payniga ning Briti jõumehe Ross Edgley´ga. Eelmiste katsumuste seast leiab ka rekordilise mäkketõusu Pikes Peaki otsa USA-s, “Tühja kvartali” kõrbe läbimise Araabia poolsaarel ning 2170 meetri pikkuse laskumise legendaarsel Inferno suusarajal Šveitsis Mürrenis.

Related posts