Renault pani universaalid ritta

Autos peab olema piisavalt ruumi harjumuspärase varustuse kaasavedamiseks. Hea, kui sedasama autot saab kasutada ka ootamatutes olukordades, kui vaja vedada suuremamõõtmelisi esemeid – siis on omanik rahul.

Eestlased hindavad autode juures praktilisust ja mahutavust, eestlaste universaali usku kinnitab ka meie tänavapilt. City Motorsi müügikonsultandi Horre Vahe sõnul kolmest Renault’ mudelist, mis saadaval nii sedaan- kui ka universaalkerega, pooled müüakse Eestis universaalidena. Euroopale omane tiheda liikluse ja parkimisprobleemide tõttu väikeste autode eelistamine ei ole meil veel trendiks saanud.

Üles rivistati Renault’ mudelite universaalkerega versioonid Talisman Grandtour, Megane Grandtour ja Clio Grandtour, et mõõta nende mahutavust praktiliste asjade näitel. Võtsime testiks kaasa tavapärased, kuid ebamugavad esemed: kolm eri suuruses jalgratast, võimlemispalli, suure spordikoti ning suusad.

 

Alustasime kõige väiksemast – Clio Grandtourist. KuI tagumised istmed alla lasta, saab sinna mahutada ka kaks laste jalgratast ja on veel lahedalt ruumi muu varustuse vedamiseks – panime autosse suure spordikoti, kontorist kaasa võetud võimlemispall, aga oleks mahtunud veel. Sellise autoga saab viia suvevaheajaks maale saadetud lastele rattad järele. Kuid kui reisijaid on ka tagaistmetel, tuleb autole muretseda katusele rattakinnitused ning jätta pagasiruum kottidele. Renault Clio Grandtouri pagasiruumis on ruumi 445 liitrit, kui tagumised istmed alla lasta, on pagasimahu suurus 1380 liitrit.

 

Universaalkerega autod mahutavad sedaanidega võrreldes keskmiselt 160 liitrit rohkem. Umbes nii palju on Talisman Grandtour suurem Clio Grandtourist, sinna vahepeale jääb Megane Grandtour.

Megane, mis on seni olnud Eesti üks kõige müüdavamaid Renault’ mudeleid, selle universaalkerega versioon Megane Grandtour on mahukas – kui tagumised istmed alla lasta, on selle pagasiruumi suurus 1504 liitrit. Proovisime sinna tõsta suurt meesteratast . Mahtumise nimel tuli vaeva näha – et paremini mahuks, võtsime ühe ratta alt ära. Kui autosse peavad mahtuma ka tagaistmel reisijad, tuleb rattad kinnitada autokatusele ning väljasõiduks vajaliku varustuse kaasavõtmiseks on pagasiruumis kohta 521 liitrit.

 

Küll aga tõstsime suure meesteratta hõlpsasti Talisman Grandtouri, mis on Renault’ suurim universaalkerega mudel. Kokkuklapitud tagaistmetega on Talisman Grandtouri mahutavus 1621 liitrit, ülestõstetud tagaistmetega on pagasi Renault’ kõige suurema universaalkerega mudeli pagasiruum mahutab 572 liitrit.

Related posts