Renault Trezor valiti ilusaimaks ideeautoks

Renault Trezor valiti Itaalia prestiižikal Concorso d’Eleganza Villa d’Este autonäitusel ilusaimaks ideeautoks. Varasemal on Trezor pälvinud 2016. aasta ilusaima ideeauto tiitli nii Pariisi autonäitusel kui ka hiljutisel Genfi autonäitusel.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este meelitab igal aastal Itaaliasse Como järve äärde hulgaliselt autohuvilisi ja kollektsionääre üle maailma. Esimene selline autonäitus toimus 1929. aastal.

Selleks, et ilusaimaks ideeautoks valitud saada, pidi Trezor täitma mitmeid auhinnakonkursi korraldajate poolt seatud kriteeriume. Võitmiseks oli vaja, et ideeauto oleks sõidetav, tipptasemel kvaliteediga ja originaalse disainiga – Trezor täitis kõik need nõudmised. 

Trezor, mis jagab vihjeid Renault’ tulevikumudelite disainijoontest, on varustatud elektrimootoriga. Mootori maksimaalne võimsus on 260 kW (350 hj) ja 380 Nm pöördemomenti, selle on välja arendanud elektrivormelite ala insenerid. 

Renault’ ideeautode disainijuht Stéphane Janin: “Seda auhinda annavad välja autokollektsionäärid, kes vaatlevad autosid kui kunstiteoseid. Sellise auhinna saamine on meie disaineritele oluline tunnustus.”  

Related posts