Sõidame! külastas Šveitsi messi Auto Zürich

 

Novembri alguses toimus Šveitsi suurim automess Auto Zürich. Messi, mis toimus juba 32. korda, külastas kolme päeva jooksul lähemale 60 000 inimest. Kuigi Zürichi automess ei ole maailma mõistes mingi suursündmus, on see oma esmaesitluste poolest korralik vaatemäng. Sõidame! meeskond käis ringi peale ning tutvus põnevate eksponentidega.

Mess laiub läbi seitsme halli ning seekord osales seal üle 225 eksponendi, mis tähendas rohkem kui 600 autot ja 27 kohalikku esmaesitlust. Nendest üks oli aga veelgi erakordsem, sest esimest korda Euroopas näidati avalikusele Volkswageni uut kompaktset linnamaasturit T-Cross.

Elektriautode maailmas olid põnevust pakkumas Tesla mudel 3, Audi esimene elektriauto E-Tron ja juba meie tänavatel liikuv Jaguar I-Pace. Lisaks oli välja pandud elektrivormelite sarja Vormel-E masinad. Viimane stend oli oluline just kohalikus võtmes, sest 2019 aastal toimub üks etapp Bernis. Lisaks võistlusautodele näidati ka seda kuidas mootorispordis kasutusele võetud uuendused on saanud kasutust tavaautodel.

Kui juba võistlusautodele jutt läks, siis Alfa Romeo Sauber F1 meeskond lasi hobujõududel karjuda. Nimelt oli nende boksi üles seatud auto, mille mootor vahelduva eduga täispööretel möirgas. Meeskonna insenerid on enesekindlad ja demostratsiooni üks põhjuseid oli näitamaks, et selline asi on ohutu, eelkõige tulekindluse võtmes.

PSA gruppi kuuluv kaubamärk DS näitas oma mudelil kolm põhinevat maasturiilmega DS3 Crossbacki, Porsche boksis oli väljas nende enimmüüdud mudeli Macan uuendus, Seati uhkeldas 7-kohalise linnamaasturiga Tarraco ning muidugi oli väljas kaua oodatud uhiuus Toyota RAV-4.

Sellise suurusega messilt ei puudunud ka erinevat laadi meelelahutus, nii interaktiivne, kui käega katsutavam. Tegevused lastele, näiteks võimalus oma kätega vormelit (küll mängu, kuid siiski) ehitada. Sai testida elektrirollereid ning erinevaid kergesti kokkuklapitavaid nii elektri, kui tavapäraseid jalgrattaid.

Ja siis need maasikad – Lotus, McLaren, Rolls-Royce, Aston Martin jne. Ehk automess, mis on oma nime vääriline.

Mis nendest põnevatest uudistest uuel aastal meie teedel jõuab – ei tea, aga kindlasti võid neist mõnda kohata, kui tuled mai alguses läbi Lauluväljakult toimuvalt Eesti Automessilt – Sõidame!

NB! Piletiraha võid koju jätta – SÕIDAME!

Related posts