Sõidame! messi korraldajad külastasid Helsingi automessi

9.-11. novembrini toimub Helsingi messikeskuses Soome suurim automess Auto 2018. Sõidame! messi korraldusmeeskond käis kohal ja tuleb tõdeda, et vaadata oli palju. Messi põnevamaks osaks olid kindlasti kohalikud esmaesitlused. Eestlaste lemmikutest näidati täiesti uut Toyota RAV-4 mudelit ning sama margi kunagist legendi Camry.

Sellega meie teede valitsejad muidugi ei lõppenud, sest Honda näitas uue põlvkonna CR-V ning kohal oli ka Peugeot värskeim mudel 508. Audi stendil võis kohata antud margi esimest täiselektrilist mudelit e-tron.

Äramärkimist tasub BMW 8-seeria taaselustamine ning nende i8 Roadster. Viimase boksis oli kohal ka värskeim X5.

Hyundai esitles uut linnamaasturit Nexo ning Lexuse rivis ilutses täiesti uus, nende rivi väikseim linnamaastur UX ja esitletud sai ka mudeli, mida senini Euroopas ei müüdud ES uus põlvkond.

Oluline osa Soome messist oli proovisõitudel. Kokku oli võimalik sõita 29 erimarki autoga, mis tähendas, et proovisõidu autosid oli ühtekokku meie mõistes uskumatuna näiv number – 200!

Kuna Soome on nii oma rallisõitjate, kui -radade poolest tuntud, siis iga endast lugupidav rallisõber käis läbi Skoda stendilt. Nende tänavasõidu autode vahel oli eraldi välja toodud noore ja väga andeka sõitja Kalle Rovanperä Fabia R5. Samal ajal ei tundunud mitte vähem põnevana ka linnamaasturi Skoda Kodiaq eriversioon RS.

Skoda oli ka üks nendest tootjatest, kes oli messil kohal ideeautodega. Näha ja katsuda sai selliseid tulevikumudeleid nagu Vision E ja Vision X.

Vaadata oli palju, programm väga põnev ning messi käigus kuulutati välja ka Soome aasta auto 2019, milleks sai Ford Focus.

Soome aasta auto finalistide paremusjärjestus oli järgmine:
Ford Focus – 175p
Mercedes-Benz A-klass – 173p
Kia Ceed – 142p
Volvo XC40 – 108p
Volvo V60 – 95p
Skoda Karoq – 87p

Vaata ülejäänud galeriid:

Sõidame messi müügimeeskonna külastus 09.11. Helsingis toimunud Soome automessil Auto 2018.Pildistasid Katrin ja Aivo Halanurm

Posted by Eesti Automess / Estonian Car Fair on Laupäev, 10. november 2018

Fotod: Aivo ja Katrin Halanurm

Related posts