Tesla veokas tuleb & müüduim elektriauto on…mis?

Elektriautode teema on kuum. Seda juba põhjusel, et Eesti Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liidu (AMTEL) novembrikuise uudiskirja tiitel hüüab: “Eesti sörgib elektriautonduses Euroopa sabas.” Lärmi elektriautode ümber on meie maal palju olnud. Mitsubishi toodanguga “varustatud” ametnike arv 507 tundub suur number. Toetusprogrammi raames müüdud elektrisõidukeid on meie liikluses jämedalt 650, neist enim Nissani mudelit Leaf  (350). Ilmselt teab isegi iga vanaema, et meil on kogu maad kattev laadimisvõrgustik.

Siiski on numbrid väikesed, sest vaadates liiklusregistri andmeid on meil arvel pea 720 000 sõiduautot ja nendest elektri jõul liigub vaid 1200. Number, millele viitab ka AMTEL, on Eesti elektriautode osakaal võrreldes teiste Euroopa riikidega. Oleme tagantpoolt kolmandad (0,2%). Lisaks oleme hetkel üks viiest riigist, kes ei toeta elektriautode soetamist ja tarbimist ning mainitud laadimisvõrk on oma standardiga ajale jalgu jäämas.

Elektrisõidukite turuosa erinevates Euroopa riikides.

Mis on Baic EC?

Mis siis on see kõige-kõigem, ekstra-pop 2017. aasta elektrikas? Mõni Tesladest, Nissan Leaf? EI! See on Baic EC. Selle aasta esimese üheksa kuuga on just enim müüdud Hiina tootja Baic mudelit EC. Väike auto, pikkus 3672mm, maksimaalne kiirus 100km/h ja sõiduulatust 180km. Selle sõiduki hind on suurusjärgus 20 000 EUR. TOP 10 hulgas ei ole see ainus “hiinakas,” neid on seal kokku 5. Nissanil on uus Leaf tulekul, esimesed Tesla Model 3 on rahvale välja jagatud, aga kas Punase Draakoni maa tootjad saavad löödud, näeme veel.

Musk esitleb Tesla Semi Trucki!

Elektriautode maastik täieneb. Täpsemalt veoautonduse elule annab uue valguse uudis, mida on pikalt oodatud ja tootja poolt ka edasi lükatud – Tesla Semi Truck! Meie aja järgi kell 6:00 on kõigil huvilistel võimalik vaadata Tesla veoauto esitlust. Tavapäraselt kantakse sellist sündmust üle, kas Tesla kodulehel ja YouTube kanalis.

Telsa Motorsi juhi Twitteri säuts kirjeldab ees ootavat seiklust järgmiselt: see põrutab teie aju koljust välja, otse paralleeluniversumisse. Pean lihtsalt oma portaalirelva üles leidma…

Minu äratuskell on varasemaks pandud ja vaatame, mis saama hakkab!

Related posts