Tuur T Wroomer nr 1: TEHTUD!

26. august kell 8:00 oli Balti Jaama turu juures pisut teisiti. Kõigepealt tuli parklasse punane Lancia Delta Integrale ja siis BMW 635. Lada 110-s istunud härra pidas paremaks mujale parkida ja tarmukas turvatädi tuli kaema, mis tema perimeetril toimub. Autosid tuli veel: Saab 99, BMW Z3 Coupe, Volvo 242, kaks põnevat Mercedest jne. Kokku tosinajagu bensulõhnalist vintaaži.

 

Aga me ei teinud vanaautonäitust, ei – ikka sõita tuleb! Panime autodele hääled sisse ja suure kummivilinata läks lahti esimene seiklusralli Tuur T Wroomer. Sõideti paar tiiru läbi vanalinna, seejärel siirduti Piritale, kus oli esimene ajakontrollipunkt. Seal peeti gabariidi-limbo ehk tuli sõita läbi järjest kitseneva torbikutevahe ilma neid puutumata.

Teises ajakontrollipunktis Piibe maanteel tegime tühikäigu-dragrace ehk et kolm autot pandi joonele, juhid vabastasid siduri ja ilma gaasi puutumata sõideti võidu peale. Keskmine C107 jäi muide viimaseks, automaatkastiga suristasime tühikäigul vääga vaikselt!

Kolmas ajakontrollipunkt Neeme kandis ei nõudnud juhtimisoskusi, hoopis morse tundmist. Rooli tagustele anti autosõlme nimi, mis tuli eemalseisvale kaardilugejale tulesid vilgutades edasi anda. Proovige näiteks morsetähestikus edastada sõna “sulavkaitse”!

Neljas ajakontrollipunkt oli Viinistul, kuhu jõuti kella 13 paiku. Söök, autasustamine ja Kristjan Ojangu Togliatti-muljed. Nii ta läks ja kõikidele meeldis. Ei jää viiimaseks! Raja tegi Janek Luppin ja tal tuli see hästi välja!

Auhinnad olid Meguiarsi, Metabo ja Valvoline riiulitelt. Täname Benefiti ja Stokkerit!


Fotod: Sten Oja

Galerii kogu päevast:

Related posts