Uuendatud Volkswagen Multivan T6.1

 

Volkswagen Multivan T6.1 on populaarse väiketarbesõiduki T6 uuendatud versioon. Sõidukil on uudse kujustusega esiosa, uued juhiabilised, uue põlvkonna meelelahutussüsteem. Tulemas on ka elektri-Multivan.

Multivan T6.1 on varustatud uusimate TDI mootoritega (võimus 90 kuni 199 hj) ning saadaval on ka elektri-Multivan, mis sõltuvalt aku valikust lubab üle 400 km sõidukaugust.

Täiendav stabiilsus, automaatjuhtimine ja -pidurdamine

T6 hüdrauliline roolivõimendi on asendatud elektromehaanilisega, mis võimaldab paremat koostööd rooli teiste juhtseadmete, juhiabilistega. Nii tagatakse suurem ohutus ja mugavus. Erilist tähelepanu on pööratud sõiduki stabiilsusele – auto on varustatud abisüsteemiga (Cross Wind Assist), mis külgtuule korral tagab juhi ja reisijate ohutuse.

Sõidukil on sõiduraja järgimise abi (Lane Assist), mis kaamerate abil tuvastab sõiduradade märgistused, hoides nii sõidukit rajal. Parkimisabi (Park Assist) aktiveerimisel saab sõidukit automaatselt parkima panna. Crafterilt pärit külgkaitsesüsteem (Side Assist) kohandati kasutamiseks mudelil T6.1 – sõiduki ümber paiknevad ultraheliandurid vähendavad kokkupõrkeohtu. Samal ajal kaitseb Rear Traffic Alert õnnetustest tagurdamisel. Kui juht ei reageeri, tagab süsteem automaatse pidurdamise. Auto on varustatud 8-tollise ekraaniga Discover Media navigatsiooni- ja meelelahutussüsteemiga.

T6.1 saab olla online tänu integreeritud SIM-kaardile (eSIM). Üks funktsioonidest on eCall, mis näeb ette, et õnnetuse korral saadetakse sõiduki asukoha teade automaatselt hädaabikeskusele sõiduki asukohariigis. Kui juhilt vastust ei saada, teavitatakse õnnetusest ja auto asukohast hädaabiteenistusi.

Infolustisüsteemi MIB3 8- ja 9,2-tollise ekraaniga süsteemid pakuvad esmakordselt netiraadiot ja muusikastriimingut.

Auto esiosa uus disain

T6.1 esilaternate lahendus on senisest kompaktsema disainiga, kasutusel on uued LED esi- ja ka tagalaternad. Radiaatorivõre ülemine osa on kitsam kui eelmisel mudelil. Uuendus on ka kroomitud riba kogu auto pikkuses. Sõltuvalt mudelist saab esiosa isikupärastada ka enamate kroomitud detailidega.

Euro 6d-TEMP mootorite võimsus on 90 kuni 199 hj

Uuel mudelil on konfigureeritud mootoriprogramm. Esiveoga sõidukil on 2-liitrised turbodiiselmootorid (2.0 TDI), mis vastavad Euro-6d-TEMP-EVAP heitkoguste standardile. Uue baasmootori võimsus on 66 kW/90 hj, pakkudes eelkäijast rohkem võimsust (seni 62 kW/84 hj).

Koostöös ABT-ga pakutakse Multivan T6.1 ka elektrisõidukina. Mootori võimsusega 82 kW/112 hj ja aku võimsusega kas 38,8 kWh või 77,6 kWh, on sõiduulatus üle 400 km (NEDC), mis muudab auto ideaalseks kommertssõitudeks.

 

Related posts