Uus Audi A8 on peagi Eestis

Eelmisel nädalal kihutasid Audi Eesti esindajad Münchenisse, et teha lähemalt tutvust uue põlvkonna A8-ga. Kuna uus sõiduk on maast laeni ja kapotist tagaluugini täis erinevaid tehnoloogiaid, mugavus- ja juhiabisüsteeme, siis pelgalt Münchenis olemisest ei piisanud, sest see auto tahab sõita!

Kokku pea 450 kilomeetrit erinevate A8 versioonide ja konkurentidega ning õhtuks, kui jõuti Salzburgi, said kõik need moodsad gadget-id selgeks.
Loetleme, mõned: Ummikuassistent, realt väljumise ja real hoidmise abisüsteem, kitseneva tee assistent, 360 kraadi 3D kaamera, koos parkimisabiga. Valgusvihuks matrix-led laser, valgusulatusega ca 600 meetrit ja mis kõik veel.

Eraldi tuleb esile tuua uue A8 Lang versioon. Selle sõiduki varustusse kuuluv tagumise rea puhkeiste on omaette kunstiteos. Istmega kaasneb, lisaks tavapärasele massaažifunktsioonile, jalgade massaaž ja ka jalgade soojendus, rääkimata eemaldatavast puutetundlikust juhtpaneelist, millelt on võimalik N+1 seadistust teha. Pika A8-ga on puhas luksus ka sõit esiistmetel, sest sõiduki varustusse kuuluvad käetugede soojendused, mis asuvad nii keskkonsoolis kui uste käepidemetes.

Need varustuste nimekirjad on lõputud. Kui uue A8 varustuseloetelu ükskord Eesti keelde saab, siis ilmselt tuleb täiendada õigekeelsussõnaraamatut, sest sellel autol on lisasid, mida täna ÕS-ist ei leia.

Igal juhul on Audi Eesti meeskond valmis, et novembri lõpus seda autot meile kõigile tutvustada. Wroomeri meeskond ootab põnevusega, ilmselt läheb isegi väikeseks kakluseks, et kes selle masinaga proovisõidu ajal ees ja kes taga istub.

Aitäh Audi Tallinna müügijuht Lauri Ligile fotode ja esmaste muljete eest.

Related posts