Uus Renault Kadjar jõuab Eestisse 2019. aasta alguses

Renault Kadjarit tutvustati maailmale esmakordselt 2015. aastal ja sellest ajast on ülemaailmselt müüdud enam kui 450 tuhat mudelit. Uus Kadjar on Nissanilt õppust võtnud ja täiendanud oma nelikvedu ja maastikusõidu võimekust.

Uuenduskuuri läbinud maasturit näidati avalikkusele Pariisi autonäitusel tänavu oktoobris. Mudelit on põhjalikult uuendatud. Sel on võimsamad ja kütusesäästlikumad diisel- ja bensiinimootorid. Mudeli välja töötamisel oli rõhk reisijate mugavusel, koostekvaliteedil ja ergonoomilisel kujustusel. Sõiduki interjöör on samuti ümber disainitud, et pakkuda suuremat igapäevast sõidunaudingut.

“2015. aastast alates on Kadjar olnud Renault mudelivalikus kesksel kohal. Enam kui 450 000 rahulolevat klienti rohkem kui viiekümnest riigist teeb sellest tõelise rahvusvahelise mudeli. Uustulnuk kinnitab seda positsiooni uuendatud ja stiilsema disainiga, täiustatud mugavusega ja parema kvaliteediga,“ ütleb Renault C-segmendi turundusdirektori asetäitja, Olivier Tschanhenz.

Tõsine maastikuvõimekus

Kadjari nelikvedu on tänu Nissani kogemusele nüüd veelgi viimistletum. Kadjar püsib lahtisel ja pehmel pinnasel kindlalt teel.

Lisaks pole ohtu, et auto peaks põhja peale kinni jääma, sest sel on kliirensit tervelt 200 mm jagu. Tõusu- ja laskumisnurgad on samuti maasturitele omased (vastavalt 17 ja 25 kraadi).

Nelikveol on kolm seadistust

Kadjari nelikveol on kolm eri seadistust:

  • 2WD: jõud suunatakse ainult esiratastele. Nii väheneb kütusekulu.
  • Auto: elektroonika jagab pöördemomendi automaatselt mõlema telje vahel. Tagateljele suunatakse maksimaalselt 50%.
  • Lukustus: keskdiferentsiaal lukustatakse püsivale 50/50 jaotusele. Seda süsteemi kasutatakse ainult raskel maastikul. Tippkiirus ei kerki üle 40 km/h.
2018 – Essais presse Nouveau Renault KADJAR en Sardaigne

Esiveolistel mudelitel on nüüd Extended Grip süsteem. See libisemisvastane funktsioon parandab pidavust, et sõit oleks raskesti läbitaval pinnasel lihtsam. Keskkonsoolil, käigukangi taga on rullik, mille abil saab valida kolme erineva taseme vahel.

Uus Kadjar saabub Eestisse uue aasta alguses. Sel saab olema kolm varustustaset: Life, Zen ja Intens. Hinnad algavad vastavalt 17990, 20190 ja 22490 eurost.

 

Related posts