Uus suurem ja sportlikum Polo jõuab Eestis eelmüüki

Septembrist algab uue, täielikult ümberehitatud kuuenda põlvkonna Polo eelmüük Eestis. Mudeli hinnad algavad 13 792 eurost. Esimesed mudelivalikud jõuavad Eesti autosalongidesse sügise keskpaigas.

Hetkel saab valida 55 kW/75 hj kuni 85 kW/115 hj võimsusega bensiinimootorite vahel. 1,6-liitrise TDI diiselmootoriga Polo on saadaval aasta lõpus.

Enam kui 14 miljoni müüdud eksemplariga Polo on üks maailma edukaimaid väikeautosid. Uuenduskuuri läbinud uus mudeliversioon on senisest sportlikum, võimsam, värskem, maskuliinsem ja karismaatilisem. Samuti on uus Polo oma eelkäijast suurem, pakkudes palju rohkem ruumi reisijatele. Pagasiruum on kasvanud 351 liitrini (+71 liitrit), mudeli pikkuseks on 4 053 mm (+81 mm) ning teljevaheks 2 548 mm (+92 mm). Sellegipoolest on väljastpoolt tegemist särtsaka väikeautoga.

Kõik uue Polo mudelid on varustatud start-stop süsteemi ning regeneratiivse pidurdusrežiimiga. Topeltsiduriga käigukasti (DSG) on võimalik kombineerida mistahes mootoriga, mille võimsus on 95 hj või rohkem. Seejuures on kõik esmajärjekorras väljatulevad mudelivalikud kohe konkurentsivõimelise mootoriversiooniga, mis kajastub mõistlikumas hinnas ja kindlustuslahenduses. Lisaks tutvustatakse järk-järgult aasta lõpuni veel viite täiendavat mootorivalikut: kolme bensiini- ja kahte diiselmudelit.

Polo tuleb müügile kolmel tuttaval varustustasemel: Trendline, Comfortline ja Highline. Mudelivaliku tipus on uus Polo GTI. Sportliku tippmudeli jõuallikaks on nüüd 2,0-liitrine TSI võimsusega 147 kW/ 200 hj (eelneval mudelil 1,8 TSI võimsusega 141 kW/192 hj). Isegi Polo baasversioon Trendline on hästi varustatud ning sel on standardvarustuses leed-päevatuled, kiiruspiirik ja lähiümbruse jälgimissüsteem koos linnaliikluse hädapidurdusfunktsiooni ja jalakäijate jälgimise süsteemiga.

Valikusse on lisandunud intensiivvalgusega täisleed-esituled, leed-päevatuled, leed-tagatuled, Air Care Climatronic-süsteem koos õhukvaliteedi anduri ja allergeenifiltriga, juhtmevaba laadimine nutitelefonidele ja oma klassi üks suurimaid panoraamkatuseid. Uut Polot saab isikupärastada peaaegu unikaalseks autoks – valida saab 14 kerevärvi, kaheksa erineva armatuuritooni, 12 veljevariandi, kahe sõitjaruumi viimistluse versiooni ning 11 erineva istmekatte vahel. Lisaks avaldab uus Polo muljet oma lisasüsteemidega, millest mitmed on võetud üle Golfilt ja Passatilt.

Polo tuleb esimese Volkswagenina ja esimese Volkswageni grupi mudelina üldse müügile uue põlvkonna aktiivse infoekraaniga. Digitaalsete näidikute funktsionaalsus jõuab uuele tasemele – lisaks graafikale on kõik selgem ja lihtsam kasutada. Samal ajal saab Polo uue põlvkonna teabe- ja meelelahutussüsteemi koos klaasekraaniga, mille diagonaalid jäävad vahemikku 6,5 kuni 8,0 tolli.

Related posts