Veoautokrossi uus hooaeg saab stardipaugu Tapa rajal

Eesti ja ka Balti meistrivõistlused algavad laupäeval, 3. juunil.Tapa rajal.
Möödunud aasta meistrivõistluste viimasest etapist, mis samuti sõideti Tapal, on möödunud juba üle poole aasta ja veokamehed kibelevad võistlustulle.
Võisteldakse endiselt kolmes arvestusklassis: veoautod Gaz51/52 ning Gaz 53, lisaks veobagid, mida rahva seas krokodillideks (masinad päise fotol) kutsutakse.
Käesoleval aastal on võistlussari kuueetapiline. Lisandunud on Piiroja võistlus, kus veoautodega eelnevalt kunagi võisteldud ei ole:

1. Tapa 03.06 EMV ja BMV
2. Piiroja 22.06 EMV
3. Hinsa 29.07 EMV ja BMV
4. Smiltene (Läti) 27.08 EMV ja BMV
5. Tapa 09.09. EMV
6. Varstu 30.09 EMV ja BMV

Kuluaarides on kuulda, et rajale on tulemas nii eelmise aasta esikolmikute mehi, kui täiesti uusi sõitjaid. Et veoautokross on ala, millega korra tegelenuna enam loobuda ei suudeta, siis on rajale oodata ka mehi, kes vahepeal mõne aasta pausi on pidanud.
Ala on eriti populaarne Võrumaal ja võistlejate kooseisus kuulub ülekaal just Võrumaa meestele. Konkurents saab olema tihe ning võrukestele midagi kergelt ei anta. Käesolev aasta on veoautokrossis eriline seetõttu, et möödub 50 aastat esimesest ametlikust Eesti MV etapist, mis sõideti 18. juunil Viljandimaal, Holstre-Nõmme rajal. Tollane ajaleht Tee Kommunismile kirjutas enda 1967.aasta 20. juuni numbris, et osalejaid oli 52, kelledest üle poole lätlased ning pealtvaatajaid tuhandeid. Võitis selle võistluse veoautokross „isa“ Eestis Tõnu Evert Viljandist. Tõnu krooniti sel aastal peale teist, Türil sõidetud etappi ka Eesti meistriks.

Siit üleskutse kõigile veoautokrossi ja tema ajaloo sõpradele. Tulge Tapale võistlustele kaasa elama ja kui omate mingit veoautokrossi ajalugu puudutavat materjali, võtke kaasa ning võtke ühendust.
Et jäädvustada ajaloo jaoks võistlustest parimaid momente on ka käesoleval aastal Veoautokrossi ajaloo sõprade poolt välja kuulutatud fotokonkurss „Autokross 2017“. Täpsemalt saate tutvuda https://www.facebook.com/veoautokrossiajalugu

Related posts