Volkswagen T-Roc ootab, mine ja proovi ise järgi!

Volkswagen esitles 9. jaanuaril Riias ja Jurmalas toimunud Baltikumi-ülesel üritusel oma uut linna-crossoverit T-Roc. Värske mudel kätkeb endas väljendusrikast disaini, uusimaid innovatsioone ja konkurentsivõimelist hinda. Tegu on Volkswageni debüüdiga kompaktsete crossoverite segmendis ning hetkel on T-Roc hinnatud olema kõige turvalisem mudel omasuguste seas.

Kompakte ja rokkiv

“Oleme uhked, et saame lõpuks tutvustada seda kauaoodatud Volkswageni mudelit ka Baltikumi klientidele. Tänu oma funktsionaalsusele, dünaamilisele juhitavusele ja uudsele tehnoloogiale toob T-Roc kompaktsete crossoverite klassi omajagu värskust. Seejuures iseloomustab uue mudeli nimi autot hästi – “T” viitab Volkswageni crossoverite DNA-le ning “Roc” tähistab rokkivat segu linnamaasturi dominantsusest ja kompaktse luukpära erksusest. Alates 11. jaanuarist on klientidel võimalik meie müügisalonge külastades ka ise uue T-Roci võimsates omadustes veenduda,” kommenteeris Volkswageni brändijuht Justas Nekrošius.

Inimesed armastavad linnamaastureid

Linnamaasturite turg on kasvav – eriti kompaktmudelite segmendis. Aastal 2017 moodustasid crossoverid kõigist müüdud uutest autodest Baltikumis tervelt 40%. Kompaktsete crossoverite, A0 segmendis oli see osakaal aga veel suurem – 53%, mis on 21% rohkem kui aasta tagasi. Volkswagen Tiguan on juba täna populaarsuselt kolmas Volkswageni mudel Baltikumis ning uuel T-Rocil on kõik võimalused selle eesmärgi täitmiseks või lausa ületamiseks.

“Eelmine aasta oli meie jaoks edukas. Tänu tugevale tooteportfellile, suurepärastele uutele automudelitele ning hästitoimivale Baltikumi edasimüüjate võrgustikule suutsime taaskordselt tagada Volkswageni jaoks stabiilse arengu siinses regioonis. Seejuures kasvatasime 2017. aastal oma müüki 20%. Usume, et uus, 2018. aasta kujuneb ülemaailmseid ja Baltikumi trende arvestades edukaks just crossoverite segmendi jaoks,” lisas Justas Nekrošius.

7-käiku, 4-vedu, kuni 190hj

Uus T-Roc on saadaval tõhusate turbomootoritega: kolme bensiini- (TSI) ja kahe diiselmootoriga (TDI) kokku kolmes erinevas võimsusastmes: 85 kW, 110 kW ja 140 kW. Seejuures on 85 kW versioon saadaval esiveolise ja manuaalse käigukastiga ning 110 kW mudeleid saab valida nii esi- kui nelikveolisena (4MOTION) ja 7-käigulise DSG-käigukastiga. 140 kW mootorivalik on standardis varustatud aga nelikveo (4MOTION) ja 7-käigulise DSG-käigukastiga.

T-Roc’i stiil on ühtaegu nii enesekindel kui väljendusrikas. Tegu on esimese Volkswageni linnamaasturiga, mida saab tellida kahevärvilise viimistlusega, millel on visuaalselt kontrastne katuseosa. Samuti saab kontrastse värvitooni valida salongi sisepaneelidele, mis ühtiks istmete viimistlusega. Lisaks hästivarustatud standardversioonile on T-Roc saadaval ka kahes kõrgemas varustusastmes: Style ja Sport. Need võimaldavad uue mudeli viimistlust personaliseerida ja hõlmavad R-Line paketti.

Euro NCAP testides klassi parim

T-Roc on hetkel turulolevatest kompaktsete crossoverite mudelitest kõige turvalisem. Euro NCAP hindas T-Roci viie kõrge tärniga ja asetas ta konkurentide ees esikohale. Tänu mitmetele kõrgtehnoloogilistele juhiabisüsteemidele, mis kuuluvad ka mudeli standardvarustusse, on T-Roc turvaline valik nii peredele kui üksikisikutele. Ühtlasi saab T-Roci mugavusvõimalusi ja turvalisust täiustada veel 11 täiendava abisüsteemiga.

Tagaistmel on ruumi

Uue T-Roc’i interjööri vormi ja funktsiooni puhul sai määravaks tänapäevane digitaalajastu. Nii saab soovi korral tellida värsket mudelit uue generatsiooni Active Info Display näidikuplokiga ning kuni 8-tollise infolustisüsteemiga. Lisaks on T-Roc’i varustusevalikus spetsiaalselt mudeli interjöörile sobitatud 300-vatine ja 8-kanaline Beats audiosüsteem.

Uus T-Roc on väljast kompaktne ning seest ruumikas. Põhinedes MQB veermikuarhitektuuril on T-Roc 4 234 mm pikk (252 mm lühem kui Tiguan) ja teljevahega 2 603 mm. Seejuures kasutab T-Roc pikemat teljevahet efektiivselt ära, pakkudes viiele sõitjale rohkelt ruumi. Pakiruumi mahutavus on 445 liitrit, koos kokku klapitatud tagaistmetega aga tervelt 1 290 liitrit, mis on linnamaasturite klassi suurim.

Mine esindusse ja küsi sõita

Baltikumi turule saabuvad T-Roci mudelid toodetakse Setúbali tehases Portugalis. Uus T-Roc on olnud Eestis, Lätis ja Leedus eelmüügis alates 2017. aasta oktoobrist ning esimesed mudelid jõudsid siinsetesse müügisalongidesse 2018. aasta alguses. Eesti turul on T-Roci hinnaks 18 344 EUR.

Wroomeri meeskond ootab põnevusega oma pikemat proovisõitu.

Related posts